Llama Max-1 1911 Modeli

Llama Max-1 1911 Modeli
Marka: LLama Tabanca
Fiyat: Fiyat bilgisi için arayın
Özellikler:
Llama Max-1 1911 .38 Süper 5 "Varil Mat Mavi Son 9'uncu Mag, lama silah hangi ülkenin: İspanyol yapımı Lama Max-1 .38 Süper 5 İnç Varil Mat Mavi Son 9 Yuvarlak 1911 4140 çelik çerçeve ve bronz dövme çelik namlu ile tek hareket. Boşaltılan boşaltma bağlantı noktası. Arka mil spec slides tırnakları. Ek güvenlik için standart slayt durağı. Mil-spec ön ve arka mekanlar. MAC logolu özel ahşap kulplar. Kavrama güvenliği ve başparmak güvenliği ile donatılmıştır. Lama 1911 9mm Tabanca: Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Basit Çözümler

Lama 9mm tabanca zorlu olabilir. Satın almak için ucuz olsa da, Llama tabancası parçalarının bulunması zor. Ve bir marka cephane ile makul bir şekilde kanıtlayabilirken, Llama 1911 diğerleriyle tamamen kullanılamaz.

Şirketin ismi Lah-mah olarak yanlış gösteriliyor, ancak telaffuz telaffuzu Yahh-mah, yani İspanyolca'da "ateş" anlamına geliyor. Birinci Dünya Savaşı sırasında Fransız ordusu tarafından ayda 30.000 dolara satılan çeşitli "İspanyol Yakut" tabancaları şirkete başlangıcını verdi. Tabanca mütevazı, fakat üretilen toplam sayı etkileyiciydi.

Şirket müreffeh olduğunda, başlıca refah kaynağı, Kolt 1911A1'i andıran bir dizi tabancaydı. Çoğu, 9mm Luger veya 9mm Largo kartuşu için odacıklara yerleştirildi, ancak ABD'de satışa sunulanlar, .38 Süper veya .45 ACP için odaya yerleştirildi. Yıllar geçtikçe, Llama, 1911 Hükümet Modeli ile hemen hemen aynı olduğu görülen, ancak çılgınca ve önemli ölçüde farklılaşan bazı varyasyonlarla üretildi.

Yıllar geçtikçe, Llama'nın kalitesi, ilgisizlikten kesinlikle ne kadar kasvetli olduğumdan değişti. Bence, Llama, 1911'in neye benzediğini görmek isteyen, ancak daha iyi bir parçayı kimin karşılayamayacağı konusunda başlangıç ​​veya giriş seviyesi tabanca olarak en uygunudur. Tabancayı kullanılabilir hale getirebilirim, tahminimce çoğu çirkinler arasında kıyılarımıza atılmak içindir.

Bu, çeşitli nedenlerle garip. İspanyol silah yapımcıları kesinlikle iyi bir tabanca yapmayı biliyorlar. Çeşitli Yıldızların güvenilir olduğu kanıtlanmış, CETME mükemmel bir tüfek ve koleksiyonumdaki tek Ruby, biraz "kullanışlı" bir tabancayla yapılmış iyi yapılmış ve güvenilir bir silahtır. Yine de, Llama, atıcıların 1911 sistemini ucuza kapsamasına izin verdi ve silahlı tezgahların işinde kalmalarına kesinlikle yardımcı oldu.

Tabanca üreticileri için çalışma yapmak elbette iyi bir şeydir, ancak bu marjinal tabancanın az sayıda sahibinin bir Lama'nın onarım ve iyileştirmeleri için yüksek bir tarife ödemeye istekli olacağından şüpheleniyorum. Şaşkın bir şekilde, rekabet etmeye başlamış bir adama bir kez bir altı inçlik Clark Özel namlu ve diğer aksesuarları Lama .45'e taktım. Daha iyi şeylere geçmeden önce Lama'yı bir yıl kullandı.

Onun eksikliklerine rağmen hepimiz Llama'yı tanıyor olmalıyız. Bu makalede, ortak sorunlardan ve basit çözümlerden bazılarının yanı sıra 1911'e benzer olanı ve neyin olmayacağına da odaklanacağım.

Llama 1911 Temelleri

İlk olarak, temel tasarım çok John Browning'in kilitli kemeri tek hareketli tabancadır. Lama, bazı açılardan 1911'e özdeş olan bir bağlantıya sahip döner bir namlu kullanıyor. Ancak, bazıları çıkarılabilir olmayan bağlantılar ile bulunacaktır. Bağlantı pimi yuvada kapatılmıştır. Bu, bağlantı ve / veya pim koparsa bazı delik açma ve bir bağlantı pimi yapılması gerekeceği anlamına gelir. Çoğu 9mms'de Colt benzeri bir bağlantı olacaktır, ancak .45s her iki tür de olabilir. Varil burcu da 1911'e benzer. Söküm işlemi basittir ve 1911 tarzındadır.

Llama'nın ateşleme mekanizması 1911'den oldukça farklıdır. Slayt, ilgi odağıdır. Örnekleme amacıyla 9 mm Luger'da oldukça yaygın bir Komuta Uzunluğu Lama seçtim. Ancak bu tabanca, tam uzunlukta bir çerçeve üzerinde kısa bir slayt yerine gerçek bir kompakt. Çıkarıcı harici tiptedir. Sürgüde hiçbir ekskavatör tüneli yok ve ateşleme pimi durmamaktadır. Ateşleme pimi durdurucusunun ve iç ekstraktörün elenmesi iyi bir şey gibi görünebilir, ancak eğer tedavi yüksek kalitede değilse, o zaman bir sorunumuz vardır.

Şahsen bir Llama tabancasında kırık bir ateş pimi görmedim, ancak silah parça ticaretindeki arkadaşlarım epeyce sattı. Öte yandan, çok sayıda ekstraktör tamir ettim. Çelik oldukça yumuşak görünüyor ve yeni yedeklerin gelmesi kolay değil (ancak Gun Parts Corporation ve Bob's Gun Shop bakmaya başlamak için yerler). Parçalayıcıları yeniden sıkıp yeniden şekillendirdim, bazen bir süre için süreyi ikna ettim.

Önce slayda saldıralım. Bahsettiğim gibi, 9 mm'lik tabancanın varil burcu 1911'e benziyor. Çıkartıcı çok farklı. Çıkarıcı tabancada bir rulo pimle tutulur. Ekstraktörü çıkarmak için, rulo pim delinip çıkarıcı basitçe itilir. Çıkarıcıyı onarmak için, çıkarıcı kanca dikkatli bir şekilde yeniden doldurulur ve yeniden kestirilir. 1911 tipi tabancanın başarısızlığının en yaygın nedeni bazı atıcıların kaymayı yüklü bir odaya düşürdüğüne inanıyorum.

Çıkarıcı, kontrollü bir besleme tarzında çalışmak üzere tasarlanmış, hazneden bir yuvarlak alıp bu kartuşu hazneye besliyor. Çıkartıcı bir kasanın kenarından sıçramaya zorlandığında, çıkarıcıyı uzatır ve sorunlara neden olabilir. Ekstraktın rulo pimini değiştirirken dikkatli olun; Pim kolayca bükülebilir. Ekstraktör gerginliği, çıkarıcıyı elle ya da normalde bir mengenede arkadan geçen ucunu kıvırarak ve aletleri dikkatli kullanarak bükerek artabilir.

Ateşleme pimine hareket ederek, arka görüş vidası çıkarılır ve görüş dışarı sürüklenir. Bu, Llama'nın ateşleme iğnesini serbest bırakmak için gereklidir. Slaytta bir rulo pim de açılmıştır. Ateşleme iğnesini yöneten görüşme düzeneği, Walther P38'i hafifçe andırır. İncelediğim Llamaların çoğunda atalet ateşleme pimi bulunur. Atalet pinini kontrol etmek için önce parçanın yüklü olmadığından emin olun. Ardından, sürgüyü arkaya kilitleyin. Kurşun kalem veya alet slaytla aynı hizaya gelene kadar, kalemin veya başka bir nesnenin sivri ucun arkasına atış pimini yerleştirin. Fırlatma iğnesinin çıkıp çıkmadığını görmek için kanat yüzeyini kontrol edin. Çıkıntı yaparsa, atalet ateşleme iğneniz yok; Çıkarsa, yaparsın. Bence nitelikli bir makine uzmanı bir Colt pininden bir Llama ateşleme pimi yapabilir, Ancak dosyalarla yapmak zor bir iş olurdu. Ateşleme pimini tutma sistemi kendisini kuru ateĢleme yapmaz. Lama kurutulmuşsa - ve kuru ateşin atışkanlığın temel taşı olduğunu iyi anlıyorum - bir STI Pro kukla kartuşu kullanılmalıdır.

Sonra, 1911'e kıyasla, çerçeveye ve mekanik özelliklerde daha fazla farklılığa gidiyoruz. Dikkat ettiğimiz ilk şey, kulpların Colt'a benzediği. Ancak Lama'nın kulplarının alt kısmında belirgin bir şişme var ve 1911 ile alış veriş yapmayacaklar. Profil sadece farklı değil, aynı zamanda farklı bir mesafeden aralıklı olarak farklı bir alanda bulunuyor. Bir avuç özel yapımcı, bir zamanlar Llama için özel kulplar önerdi. Benim en iyi bildiğim kadarıyla, mevcut olan tek özel çeneler bugün Pachmayr'tan geliyor. Gerçekten çok iyi, kaba ve hazır tüfeklere çok uygunlar. Llama, kavrama vidası burçları kullanmaz, aksine burçlar stoklarda bulunur ve kavrama vidaları, tutma çerçevesine sığar.

Lama ve 1911 arasındaki bir diğer fark tetikleyici eylemdir. Tetik çubuğu yaydan daha düz bir çubuktur ve ne Yıldız'da bulunan çubuk ve pivotların bir sistemi değildir. Bu işlem Llama'ya özgü kılar ve bu neslin 9mm Llama'sına Colt parçalarının takılma olasılığını ortadan kaldırır. Bununla birlikte, bu her zaman doğru değildir, ancak daha sonra Colt benzeri daha sonraki model Lama .45'lere Colt parçalarını başarıyla taktığım için.

Yukarı doğru ilerledikçe, kavramalar John Muses Browning'in tasarladığı gibi dalgıç boruyu tamamen desteklediğini buluyoruz. Bununla birlikte, dalgıç tüp üzerinde bekletilmemiştir. Piston tüpü, vida delikleri için bir uzantıya sahiptir ve üzerinde durulmak yerine çerçeveye vidalanır. Pistonu ve cephesi göz önüne alındığında, 1911'in "kararlılık çağında" olduğu ve bugün nadiren kullanılan bir sistem olduğunu varsayıyorum.

Çoğumuz gibi, 1911'lerde kırık piston tüplerini yıllar geçtikçe gördüm ve epeyce değiştirdik. Llama pistonu tüpleri kırılmak yerine gevşek gibi görünüyor. Sıkılaştırmaya ihtiyaç duyan birkaçını inceledim, fakat kırılmış olanları görmedim.

Burada gösterilen özel modeldeki güvenlik, sıkı ve gevrek, iyi uydurulmuş gibi görünüyordu. Güvenliğin uygunluğunu geleneksel olarak kontrol ederek, emniyet "üzerine" yerleştirdim, tetiğe bastı ve emniyeti serbest bıraktı. Çekiç hareket etmedi, ağız salladı ve çekiç düşmedi. Llamalı mühendisler, 1911'de bazı yönleriyle ilerlediklerini düşündüklerinden eminim, ancak hafif değişikliklerin patentleri kaçırmakla daha fazla ilgilenme ihtimali daha yüksektir. Emniyet ve kavrama güvenliği korunmuş ve yeterince iyi çalışıyordu.

Lama ile çalışan herkesin karşılaştığı asıl sorun parça. Bazı parçalar mevcuttur, ancak üreticinin işi bittiğinde diğerlerinin eksikliği vardır. Yapılan son Llamalar farklı bir hikaye, çünkü standart 1911'e çok daha benziyorlar. Örneğin sonraki modeller GI dergilerini kabul ediyor. İlk Llamalar, görünüşte çok daha fazla Avrupa dergisi kullandılar.

Daha sonra 1980'lerde Llamas, ya özel olarak tasarlanmış Llama dergisini ya da Colt'u alacak gibi görünmeye başladı ve sonunda en son sürümler standart bir GI tipi dergiyle geldi. 9mm dergiler her zaman tabancaya özgüdür ve Colt türleri çalışmaz. Gun Parts Corporation'dan bir Llama 9mm dergisi elde edebildim şanslıydım. Orijinal dergide daha iyi günler olmuştu, ancak satın aldığım dergi iyi bir materyalden yapılmıştı.

Burada gösterilen tabanca, sahibinin yavaş işlediğinden şikayet etmesine rağmen yeterince çalıştı. On yıl gibi bir sürede toz haline getirilmiş pudra ve kristalin parçasını silerek ve bol miktarda yağladıktan sonra, Black Hills 115-grain tam metal kasa ve 124-grain yuvarlak burun ile işlevini kontrol ediyorum. 50 turda ateş ederken, besleme, oda, ateş veya çıkarma arızaları olmaksızın fonksiyon iyiydi. Besleme güvenilirliğini test etmek için düzinelerce tabanca testinden geriye kalan bir kutu içi boş nokta yükleri tutuyorum. Çoğu fabrikadaki boşluk noktalarının beslenemeyeceğini ve bazıları deriden ilk turu bile besleyemediğini buldum. Hatta eski nesil Remington boşlukları ve kanıtlanmış Winchester Silvertip beslenemezdi.

Çoğu zaman, bu tabancalar işe yaramaz çünkü temizlenmemiş veya yağlanmış değildirler. Tipik olarak, ucuz tabanca, en ucuz mühimmatla temin edilebilir, çoğu zaman güvenilmez korozif fazlalık veya üçüncü derecede yabancı üretilen cephane kirli ve geride kül bırakan beslenir. Kurşun mermilerle kurşun-kurşun yükleri de muhtemel bir suçlu.

Lama'yı ucuz bir savunma tabancası olarak satın alan - bir "kamyon tabancası", - öyleyse, Wal-Mart'da sıkça rastlanan yükleri sindirmekteki başarısızlık bir sorundur. Ona iki seçenek verdim: besleme rampasını ve odasını dikkatli bir şekilde parlatmak ve yarıçaplamak ya da Cor Bon PowRBall gibi bir mühimmat sipariş etmek için, yuvarlak burun genişleyen mermi, genellikle tabancalarla beslenen bir kurşunla sert topu beslemeyecek FMJ. Beş turda - çok zor bir miktarda PowRBall test ettim - ve patlama ve geri tepme ile 100-grain merminin 1400 fps'de hareket ettiğini hatırlatarak işlev mükemmeldi. Namlu boğazını terk etmeyi ve daha sonra cilalamayı seçti.

Doğruluk gelince, tabanca düzensiz olabilir. Ancak Black Hills mühimmatıyla mevcut en güvenilir ve doğru cephane arasında, daha eski 9mm'lik askeri tabancalara tipik olanlardan daha iyi sonuç alındı. 115-grain mermi, 25 yarda 2-1 / 2 inçlik beş atış grupları üretirken, 124-grain kurşun yükü 3 inç içerisine girdi. Bu doyurucu doğruluktur.

Sonuçlar

Ltlam tabancası çalışmayı bıraktığında Colt ile arasındaki farklara rağmen, genellikle yüksek kaliteli bir 1911'in çalışmayı bırakmasının sebeplerinden bir ya da birkaçı için: Kirli, dergi kötü, geri tepme baharı ölüyor. , Çıkarıcı vazgeçti veya ateşleme iğnesi kırıldı. Piston tüpü sorun çıkarmıyor gibi görünüyor ve soyulmuş bir kavrama vidası burcunun onarımı için dükkanda asla bir Lama bulunmayacak. Emniyet ve çekiç gibi dayanıklı görünüyor, ve henüz atış varışı görmedim. Muhtemelen daha önce başka bir şey vazgeçer.

Genel olarak, Llama ilginç bir tarih parçasıydı, İspanyol üreticilerin bir kaç tane mükemmel tabancayla birlikte demir dükkanı çıkardıkları bir günden başlayarak. 1911'i onarmak için kullanılan aynı prensipleri kullanarak Llama'daki farklılıkları anladığımız için, genellikle Browning tabancasındaki bu ilginç varyasyonla sorunları çözebiliriz
anahtar kelimeler:

, , , , , , , , , , ,