Professional Ordnance Carbon 15

Professional Ordnance Carbon 15
Marka: Professional Ordnance
Fiyat: Fiyat bilgisi için arayın
Özellikler:
Modeli : Carbon 15 Type-97
Ülkesi : ABD
Çapı : 223 Kalibre
Şarjör Kapasitesi : 30
Namlu Uzunluğu : 184 mm
Uzunluğu : 508 mm
Ağırlığı : 1334 gr.
Çalışma Sistemi : Yarı Otomatik
Hareketi : Tek Hareketli
Bushmaster, karbon teli Carbon 15 olan hoş bir küçük AR tabancası yapar - ne yazık ki, bugün o silahdan bahsedeceğiz. Hayır! Bugün, selefi Professional Ordnance olarak adlandırılan ve şimdi yok olan bir şirket tarafından konuşacağız. Şirket bateri altına girdikten sonra, Bushmaster bazı envanterle birlikte tasarım haklarını satın aldı ve daha sonra tasarımı revize etmeye başladı. Bunu yapmışlardı, çünkü orijinal Carbon 15'te birçok kişi büyük problemler yaşıyordu.
Ne tür problemler? Sıkışma. Professional Ordnance Carbon 15, yedi inçlik bir varille, sadece 20 inç uzunluğunda ve 46 ons ağırlığında, serin küçük bir tabancaydı. Ancak orijinal tasarım, özellikle cıvata ve taşıyıcı tasarımında ve sıkışan bir şeyde, her zaman değil, fakat çok sayıda patentli parçaya sahipti.
Silah BBTI adamlarından birine aitti. Birkaç yıl önce bir şarkıyı seçmişti ve daha önce onun için çok iyi çalıştığı problemlerin olduğunu biliyordu. Test bittikten sonra daha sonra öğrendim ve sorunun sebebini görmek için olayı parçaladı, cıvata takımının küçük bir bölümünün parçalandığını ve bunun da silahın kısmen ele geçirilmesine neden olduğunu gördüm. Parçayı yenileyip tabancayı vurmayı başardı - ve tadını çıkardı - ama sadece aralığa çıkmak için eğlenceli bir oyuncak gibi davrandı. Daha fazla bir şey yok.

Ve bu silahları elinde tutan birçok insana olan şey buydu; bu nedenle Professional Ordnance işini kaybetti. Hafif bir AR tabancası için neyin çok iyi bir tercih olabileceği anlaşılamaz çıktı.

Nasıl ateş etti?

Genel olarak, çekim kötü değildi. Yedi inçlik varil, .223 kartuşun makul bir performans sergiledi; tam uzunlukta bir varilin yaklaşık üçte ikisi. Ateş topu ve patlama çok korkunç değildi (kenara bir de, üç inçlik bir derringerden .223'ü test ettik - bu deli bir ateş topu ve patlamaydı! Sanki senin elinden bir sarsıntı bombası atmak gibi bir şeydi el).

Geri tepme de çok güzeldi, bu da AR-platformlarında bulunan gaz-işletim sisteminin (ve onun gibi) avantajlarından biridir. Çoğu diğer açıdan, herhangi bir terbiyeli fakat basit AR'yi vurmak gibiydi.

Son düşünceler

Ancak uyarı: Bu silahlar gerçekten sorunludur. Yerel silah mağazanızda düzgün bir Carbon 15 AR tabancası görüyorsanız veya çevrimiçi ilan ettiyseniz, bunun daha önceki Profesyonel Ordnance sürümü olmadığından emin olun. Veya öyleyse, şeyin fiyatı ve ne için kullanmak istediğinizi göz önünde bulundurarak dikkate alın.

Eğlenceli bir oyuncak arıyorsanız, düzenli aralıklarla uğraşmaktan çekinmeyin, sonra Professional Ordnance Carbon 15 tasarıyı uygun buluyor. Ancak güvenilir bir şey arıyorsanız, Bushmaster sürümünün olduğundan emin olun.

Fiyatlar değişir, ancak yaklaşık ABD de 1000 dolar karşılığında bulunabilir.

anahtar kelimeler: