Walther Silah Emniyet

Walther Silah Emniyet
Marka: Walther Modelleri
Fiyat: Fiyat bilgisi için arayın
Özellikler:

EMNIYET

DÖRT TEMEL SILAH EMNIYET KURALLARI

 1. TÜM ateşli silahları yüklü gibi kullanın.
 2. Ateş etmeye hazır oluncaya kadar ağızlığa dokunmayın veya üzerine herhangi bir şeyi örtmeyin.
 3. Ateş etmeye hazır olana kadar tetik parmak tetiği kapalı tutun ve tetik koruyucusunun dışında tutun.
 4. Hedefinizden ve ateş hattınızdan emin olun.

Silahınızın güvenli ve güvenli bir şekilde saklanması sizin en önemli sorumluluklarınızdan biridir. Bu tam zamanlı bir sorumluluktur. Silah ve mühimmatınızı daima çocuklarınızın veya yetkisiz kişilerin erişemeyeceği şekilde güvence altına almalısınız. Piyasada bulunan özel ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli kilitler ve emniyetli saklama kapları bulunmaktadır. Bir ateşli silah satın alarak, ateşli silahı her zaman güvenli bir şekilde güvence altına alma ve yetkisiz kullanımını engelleme sorumluluğunu üstlenmişsinizdir. Ateşli silahınızı her zaman güvenli bir şekilde güvence altına almanızı sağlayacak aygıtları veya uygulamaları seçmek ve kullanmak kişisel sorumluluğunuzdadır. Güvenli depolama teknikleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu sayfanın altındaki Güvenli Depolama ve Taşıma bölümünü inceleyin.

TABANCA GÜVENLIĞI, KULLANIMI VE DEPOLAMA

Güvenli silah kullanımı, her zaman kişisel sorumluluğunuzdadır. Ateşli silahlar tehlikelidir ve yanlış kullanıldıkları veya uygunsuz kullanıldıklarında ciddi yaralanmalara ve ölüme neden olabilirler. Ateşli silahları bulunduran veya kolları olan herkesin güvenliği en önemli husustur. Tüfeğin daima siz sorumlusunuz. Bir ateşli silah sahibi olmak için ateşli silahınızın güvenliği ve güvenliği için tam sorumluluk yüklemelisiniz. Silahın yanlış kullanılmasından dolayı yaralanmalara veya ölümlere karşı kendinizi ve başkalarını koruyabilirsiniz. Güvenli depolama sizin sorumluluğunuzdadır. Özellikle, çocuklardan ve yetkisiz kullanıcılardan ateşli silahları güvenli bir şekilde temin etmelisiniz. Bu ateşli silahla kullanmanız için bir kilit sağlandı. Kilit, bu kılavuzun Güvenli Depolama ve Nakliye bölümünde tanımlanan güvenli ve güvenli bir saklama yerine geçmez. Kazalar, güvenli silah kullanımı ve sağduyu kurallarını ihlal etmesinin bir sonucudur. Güvenliğiniz ve başkalarının güvenliği için asla mekanik özelliklere güvenmeyin. Silah kullanma alışkanlıklarınız yalnızca sizin güvenli tabancanızın güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Bu sizin sorumluluğunuzdadır. Asla cephaneyi tabancayla aynı yerde tutmayın. Ayrı ve güvenli bir yerde saklayın. Silahınızı kullanmadan önce bu talimatları okuyun ve anlayın. Evde, alanda, aralıkta veya herhangi bir yerde, her ateşli silah sahibinin ilk endişesi güvenlik olmalıdır. Her durumda, her tür ateşli silahla birlikte aşağıdaki güvenlik kurallarını uygulayın:

HERHANGİ BİR GÜVENCENİN KULLANIMINDAN ÖNCE, ÇALIŞMA ANLAYIN.

Tüm ateşli silahlar aynı değildir. Kullanmayı planladığınız herhangi bir ateşli silahın mekanik özelliklerini öğrenin. Tabancanızın herhangi bir operasyonel yönü hakkında emin değilseniz, işlemine başlamadan önce lütfen Walther müşteri desteğine başvurun.

SADECE GÜVENLİĞİ SAKLIDIR VE GÜVENLİĞİNİZİ GÜVENLİ KULLANIN.

Tüfeğinizin güvenli ve güvenli bir şekilde depolanması, ateşli silahların sahiplenilmesinin en önemli sorumluluklarından biridir. Bu tam zamanlı bir sorumluluktur. Silah ve mühimmatınızı daima çocuklarınızın veya yetkisiz kişilerin erişemeyeceği şekilde güvence altına almalısınız. (Aşağıdaki Güvenli Depolama Talimatlarına bakın.)

YÜKLÜ BİRLİKTE HER YANGIN SİSTEMİNİ TALEP EDİN, ZIN AYRILDIĞINDAN YANACAKTIR.

Silahın boşaltıldığından kimseye haber vermeyin - daima kendiniz kontrol edin. Silah veya hareket açıkken ve elinizin boşaltıldığını kontrol edinceye kadar asla ateşli silahınızı başka bir kişiye geçirmeyin. Ateşli silahınızı boşaltmayın ve kullanmadığınız zaman güvenli bir şekilde saklayın.

SIZINIZI DAİMA SADECE GÜVENLİ YÖNELİKLE SIKMAYIN.

Bir ateşli silahı, yüklenip yüklenmemesine bakılmaksızın ateş etmeyi planlamadığınız herhangi birine işaret etmeyin. Tabancayı yüklerken, boşaltarken veya alan sıyırırken bu özellikle önemlidir. Daima ateşli silahın yönünü kontrol edin.

YANGINLA MÜCADE EDİYORSANIZ, ASLA ZİL TUTUCU KILAVUZUNDAKİ PARMAĞINIZI YERİNE YERLEŞTIRIN.

Tetiği çekmedikçe ateşli silahın ateşi olamaz. Diğer nesnelerin tetiğe dokunmadığından emin olun.

HER ZAMAN HEDEFİNİZDEN EMİN OLUNUZ VE ÖTESİNDEN NEDİR.

Merminin vuracağı yerden daima emin olun ve engeller, su veya çatlaklara neden olabilecek diğer yüzeylerden arınmış güvenli bir geri döndürme engelinin olduğu yerde ateş edin. Gökyüzüne ateş etmeyin.

EK ÖNEMLI GÜVENLIK KURALLARI

 • Çekiç veya forvet ile bir ateşli silahı kesinlikle kapalı pozisyonda saklamayın.
 • Bu temel ateşli silah güvenlik kurallarını okumamış ve güvenli bir şekilde çalışmasını ve güvenli bir şekilde silah kullanım kurallarını bilmeyenler tarafından ateşli silah kullanılmasına izin vermeyin.
 • Tutucu ve kulplar gibi tüm aksesuarların ateşli silahla uyumlu olduğundan ve aksesuarların güvenli bir şekilde çalışmasına engel olmadığından emin olun.
 • Namlu üzerindeki işaretle belirtildiği gibi, özel ateşli silahınız için doğru cephaneyi kullanın. Dahili balistik basınç testine tabi tutulmayan standart olmayan, yeniden yüklenmiş veya "elle yüklenmiş" mühimmat kullanmayın.
 • Kötü havalandırılmış alanlardaki ateşli silahları boşaltmak, ateşli silahları temizlemek veya mühimmat kullanmak, kurşun ve doğum kusurlarına, üreme zararına ve diğer ciddi fiziksel yaralanmalara neden olduğu bilinen diğer maddelere maruz kalınmasına neden olabilir. Tüm mühimmat ve temizlik ürünleri için yapılan uyarı ve etiketleri dikkatlice gözden geçirin. Yeterli havalandırma sağlayınız. Maruz kaldıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın.
 • Çekim öncesinde veya sırasında alkol veya uyuşturucu kullanmayın. Zihinsel veya fiziksel kabiliyetinizi birazcık bozan herhangi bir ilaç kullanıyorsanız ateşli silahınızı kullanmayın.
 • Silahınızı her boşalttığınızda ateşli silah kullanımına uygun göz ve işitme koruması kullanın. Nereye çekileceğinizin yakınında başkalarının da yapmasını sağlayın.
 • Orijinal Walther parçalarıyla nitelikli bir tüfekci tarafından yapılmadığı sürece, Walther tabancanızdaki parçaların değiştirilmesine veya değiştirilmesine izin vermeyin. Aksi takdirde, ateşli silahınızın yanlış çalışması ve ciddi yaralanmalar meydana gelebilir.
 • Yüklü bir tabancayla çitler veya akarsular gibi engelleri asla geçmeyin.
 • Ateşli silah güvenliği eğitimi mevcuttur. Kullanılabilirlik için satıcınıza, Yasa Uygulama Dairesine, yerel spor kulübüne vb. Başvurun.
 • Silahınız için uygun kullanımı, ateşli silahınızı yasal amaçlar için kullanmanız demektir. Örneğin - ölümcül cezai gücün hedef alınması ve kanuni direnci.
Bunlar temel ateşli silah güvenlik kurallarıdır. Daha sonra sunulan koşullar altında her zaman uyulması gereken diğer sağduyu güvenlik kuralları vardır. GÜVENLİ BİR GÜVENLİK KULLANIMI KİŞİSEL SORUMLULUĞUNDADIR VE BU TEMEL GÜVENLİK KURALLARININ TÜMÜNÜN UYGUNLUĞUNUN ÇÖZÜMÜ Şiddetli kişisel yaralanma veya ölüme neden olabilir.

GÜVENLI DEPOLAMA VE TAŞIMA

UYARI: SÖKÜLMESİNİN GÜVENLİ VE GÜVENLİ SAKLAMASI, YANGIN GÜVENLİĞİNİN EN ÖNEMLİ KURALLARINDAN BİRDİR. BU KURALLARA UYGUNLUĞUNUZ BAĞIŞI YOK, ciddi yaralanma veya ölüme neden olabilir. Silah ve mühimmatınızı daima çocuklarınızın veya yetkisiz kişilerin erişemeyeceği şekilde güvence altına almalısınız. Silahınızın güvenli bir şekilde depolanması ve taşınması sizin sorumluluğunuzdadır. Bu, tam zamanlı bir sorumluluktur. YOLCULUK SIZINIZIN YÜKLENMESİNE HER ZAMAN SOLUNUR. Silahınız ve mühimmatınız ayrı olarak, çocuklar ve yetkisiz kişilerce erişilemeyecek bir şekilde depolanmalıdır. Yüklü bir tabanca üzerinde bir kilit kullanmayın ve ASLA KİLİTLİ EL KUTUSU yükleyin! Silahınızın ve mühimmatınızın güvenli bir şekilde depolanması için hangi cihazların veya uygulamaların uygun olduğunu belirleyebilirsiniz. ASLA "BİR GİZLİLİK" YERİNİN GÜVENLİ DEPOLAMA YÖNTEMİYLE ÖNERİLMEMEKTEDİR. Diğerleri deponuzun bulunduğu yerden haberdar olabilir veya şans eseri üzerine gelebilir. Silah ve mühimmatınızı depolarken ve güvence altına alırken sağduyu kullanmak ve çocukların veya yetkisiz kişilerin erişemeyeceğinden emin olmak kişisel sorumluluğunuzdadır.

KANUNA UY!!

Silahınızın güvenli bir şekilde depolanması ve taşınmasıyla ilgili tüm yerel, eyalet ve federal yasaları bilirsiniz. Yasayı bilmek ve takip etmek, yetkisiz kişilerin erişimine veya ateşli silahınızın başka bir kişi tarafından kullanılmasına neden olabilir. Silahların depolanması ve taşınması ile ilgili tüm yasalara uyun.

YÜKLENİCİ YANGINLA TAŞIMA ASLA NAKLETMEYİN.

Tüfeğinizi taşırken, boşaltıldığından ve silindirin veya eylemin açık olduğundan emin olun. Yerel polis departmanınız veya tabanca satıcınız, yasal olarak bir tüfeğin depolanması ve / veya taşınması hakkında size bilgi sağlayacaktır.

SINIFINIZ SİZİN SORUMLULUĞUNUZ.

Silahınızı hırsızlığa karşı koruyun veya eğitimsiz ya da niteliksiz kişiler tarafından kötüye kullanın.

SAKLAMA ÖNCE BAKIM

Depolama sırasında, ateşli silahı nem çekecek veya tutacak herhangi bir şey, örneğin deri veya ağır bir bezle kaplamayın. Ayrıca namluya takılı olan fişleri depolamayın; bu, nem birikimine katkıda bulunan bir faktör olabilir. Silahınız uzun süre depolanacaksa, delik, hazneler ve iç çalışma mekanizması asitsiz yağlama yağı veya koruyucu ile yağlanmalıdır ve harici çalışma mekanizmaları, çerçeve, silindir ve namlu anti- pas yağ. Silahınızı tekrar kullanmadan önce temizlemeyi unutmayın. Tüfeğinizi her temizlediğinizde, aşınma belirtileri olup olmadığını kontrol edin. Aşınma belirtilirse, ateşli silahı kullanmayın. Servis için Walther'e iade edin veya kalifiye bir tüfekçiyle kontrol ettirin.

KULLANIM ÖNCESİ BAKIMI

Silahınızı kullanmadan önce temizlenmelidir. (Bkz. Temizlik Talimatları.) Silahınız korozyondan korumak için bir koruyucu veya yağla işlem görmüştür. Kullanmadan önce tüm fazla yağ, temiz bir çubuk veya yama kullanarak delikten, haznelerden (boşaltma delikleri) ve maruz kalan alanlardan silinmelidir. Dış yüzeylere ve mekanizmaya yüksek kaliteli bir tabanca yağı ile hafif kat uygulanmalıdır. Yağın mekanizmayı, yağın tüy ve tüysüz bırakma derecesine kadar yağlandırmamasına özen gösterilmelidir.
 
anahtar kelimeler: