Avcılık Ruhsatı Alma

a Silah Diyarı 12/01/2018 0 b

ZEVK SPOR İÇİN AVLANMA NİYETİNDE OLAN SİLAH DİYARINDAN MALZEME TALEP ETMESİN.

Vakit geçirmek ve eğlenmek maksadıyla avlanmak mekruhtur. Çünkü bu abes bir iştir. Zira Peygamber (as) şöyle buyurmuştur:

“Can taşıyan hiçbir şeyi nişangah edinmeyiniz.” (1) Bir başka hadis şöyledir:

“Kim boş yere bir kuş öldürecek olursa, Kıyamet günü Yüce Allah'ın huzuruna gelerek şöyle der: “Rabbim! Filan kişi beni gereksiz yere öldürdü, her hangi bir fayda için öldürmedi.

Her hangi bir niyet olmaksızın vakit geçirmek ve eğlenmek için olursa haramdır. Çünkü faydasız yere hayvana eziyet vermek yasaklanmıştır.

Telehhi, yani, keyf ve eğlence için, sadece spor olarak avlanmak ise, İslâm`da hoş karşılanmamıştır. Çünkü bu niyetle yapılan avlanma, kalbe kasvet ve gaflet verir, hayvanlara karşı şefkat ve acıma duygularını azaltır.

Avlanmak mubahtır (dince yapılmasında sakınca yoktur), ama bu rızık temini için yapılmalıdır. Masum hayvanları zevklerini tatmin amacıyla öldürenler için Namık Kemal ‘‘sayyad-ı biinsaf (insafsız avcı)’’ tabirini kullanmaktadır. Bunun bir öyküsü var. Namık Kemal gençliğinde attığını vuran keskin bir avcıdır. Sofya'da bir karacaya nişan alır, birkaç saniye içerisinde karaca yere serilir. Hayvan kanlar içerisinde can çekişirken iki küçük yavrusu arkasından yetişir. Her şeyden habersiz annelerinin memelerine sarılmak için uğraşırlar. Çaresiz anne yavrularını ayakları ile itmeye çalışır ve yüzlerine elem dolu bir bakışla bakar. Nihayet zavallı hayvancağız, celladına nefretle baktıktan sonra başını yere koyar. Bu olaydan sonra Namık Kemal tüfeği elinden atarak bir daha avcılık yapmamaya yemin eder. Bu hadisenin etkisinde kalarak şu mısraları yazdığı söylenmektedir:

‘‘Muini zalimin dünyada erbab-ı denaettir,Köpektir zevk alan sayyad-ı biinsafa hizmetten.’’(Zalime dünyada yardım eden alçaklardırİnsafsız avcıya hizmetten zevk alan köpektir.)
 AV RUHSATI İSTENEN BELGELER1-4 ADET FOTOĞRAF SON 6 AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ OLMALI2-VERGİ BORCU YOKTUR YAZISI3-29 TL AV RUHSATI HARÇ ÖDEMESİ4-AİLE HEKİMİNDEN YADA SAĞLIK OCAĞINDAN SAĞLIK RAPORU5-KİMLİK FOTOKOPİSİ6-DİLEKÇEİKAMET ADRESİNDEKİ EMNİYETE  MÜRACAT YAPILACAKSİLAH DİYARI DOSYA TAKİP HİZMETLERİ 

Avcılık Ruhsatı Alma, Avcılık kursu, avcılık oyunları, avcılık ve yaban hayatı, avcılık belgesi harcı, avcılık nedir, avcılık fuarı 2017, avcılık ruhsatı yenileme, avcılık ruhsatı harcı, avcılık ruhsatı harcı 2017, avcılık ruhsatı harcı ödeme, avcılık ruhsatı nasıl alınır, avcılık ruhsatı iptali, avcılık ruhsat harçları, avcılık silah ruhsatı, okla avcılık ruhsatı, kara avcılık ruhsatı, avlanma belgesi 2017, avcılık belgesi nereden alınır, avlanma izin belgesi, avcılık belgesi olmadan avlanmanın cezası, avcı eğitim kurs bitirme belgesi, avcılık belgesi sınav soruları, avcılık belgesi kaç yıl geçerlidir, avcılık belgesi harcı 2017, avlanma harcı ödeme, avlanma vergisi sorgulama, 2017 avcılık harcı, avcılık harcı internetten ödeme, 2016-2017 avlanma vergisi, avcılık ruhsatı yenileme, avcı eğitim kursu fiyatları,