Silahlar

a Silah Diyarı 12/01/2018 0 b

Silahlar: Silah diyarı na hoş geldiniz. Sitemizden bayanlar için tek haraketli ve çift haraketli tabanca satın alabilirsiniz. Toplu silah satın alabilirsiniz. Aynı zamanda erkekler içinde bir çok ürün çeşidimiz vardır. Aynı zamanda bu ürünlerin aksesuarlarını da satın alabilirsiniz. Mevcut markalar Beretta, Walther, SIG Sauer, Smith & Wesson, Ruger, Glock, ve daha birçok silah markası içerir. Bir 22 revolver ya da bir 9mm tabanca olsun, buradan bulabilirsiniz.

Tabanca Aksesuarları:

DeSantis gibi güvenilir markalar tarafından holsters için buraya bakınız. Gander Mountain güvenlik ve kolay erişim gizlenme yüksek adanmış Crossfire, Fobus, Blackhawk, GALCO ve diğer markalar tarafından tabanca kılıfları satıyor. Biz de Glock 17 yanı sıra AR-15 taktik aksesuarlarını satıyoruz.

SİLAH: Saldırı veya savunma amacı ile kullanılan düzenek, aygıt ve araçların genel adıdır silah. Ayrıca silah, uzaktan veya yakından canlıları öldürebilen, yaralayan, sakat bırakan, canlı organizmaları hasta eden, cansızları parçalayan, yok eden araç ve aletlerin tamamıdır.

SİLAH MERAKIMIZ NEREDEN GELİYOR : Genç yaşlarda, hatta daha çocukken, toplumumuzda, erkek çocuklar silaha merak salarlar. Bu belki içgüdüyle, belki de anne babanın aldığı oyuncaklardan etkilenmekle oluşur bu istek. Belki de her iki sebeple de… Kültür genetiği sebeptir belki de. Hiçbir canlıyı öldüremeyen, buna rağmen silah merakı olan bazı silah severlerin ifadesi daha başka. Diyorlar ki: Ulaşılamayan hedeflere ulaşabilme arzusunu tatmin.” Sanki bu düşünce biraz daha akla yatkın gibi.

ATEŞLİ SİLAH ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR : Silah edinecek ve kullanacak olan kimseler, bu eylemden önce, alacak oldukları silahın cinsine göre  silah güvenliği eğitimi almalıdırlar. •Tabanca seçimi yapılırken, amaca göre tabanca seçiminin yanında, aranılan güvenlik nitelikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle aşağıdaki niteliklere dikkat edilmelidir. a) Tabancayı meydana getiren parça adedi az olmalıdır. b) Bakım için kolay sökülür - takılır nitelikte olmalıdır. c) Kontrolsüz ateşlemeyi önleyecek emniyet tertibatları olmalıdır. (Kabza, horoz, iğne ve tetik emniyetleri. Şarjörlü tabancalarda birden çok emniyet sistemi vardır. Toplu tabancalarda horoz emniyeti dışındaki emniyet sistemleri bulunmaz.)

•İhtiyaca uygun olarak belirlenecek silahın, azami ölçüde güvenlik tertibatlarının olmasına özen göstermeli ve fantezi amaçlı silah seçimi yapılmamalıdır.

•Kabza seçimi, mümkünse silah alımı ile birlikte yapılmalıdır. Alınacak silahın standart kabzası veya sonradan monte edilecek kabzanın, avuca tam oturmasına parmak yapısına uygun olmasına, kaygan olmamasına, atış ergonomisine uygun olmasına özen gösterilmelidir. Kurumlar, ortak model kabza takacak veya silahın standart kabzesi silah üzerinde kalacaksa, ergonomik seçime dikkat edilmelidir.

•Alınan silahın ikinci el olarak devrinin yapılması durumunda silah bakımsızlıktan ve arızadan dolayı kazaya sebep olacak vasıfta olabilir. Kişi almış olduğu silahın teknik kontrol ve bakımını, yeterliyse kendisi, yetersizse uzman birisine, hazırlanacak güvenli mekanda yaptırılmalıdır.

•Kılıf seçimi, mümkünse silah alımı ile birlikte yapılmalıdır. Kişi, sahip olacağı / taşıyacağı silah için, silahı aşındırmayacak, taşıyacağı yere uygun ergonomik dizaynda, silah büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun, kaliteli malzemeden imal edilmiş, silahın kolaylıkla çekilebileceği ve düşmeyeceği nitelikte kılıf seçimi yapmalıdır. Kurumlar, satın alacakları ortak model için uygun en iyi kılıf modelini seçmeli ve üretmelidir / satın almalıdır. Tüm personelin aynı model kılıfı taşıması istenmelidir. Kalitesiz alınmış kılıflar için ise kullanımda ısrar edilmemelidir.

•Silaha konmak / kullanılmak üzere temin edilen mermilerin tarihi geçmiş olmamalıdır / uygun şartlarda muhafaza edilmiş olmalıdır. Kurumlarda çalışanların tabancalarında taşınan mermilerin, şartların gerektirdiği aralıklarla değiştirilmesi / son kullanım tarihi yakınlaşanların mutat atışlarda kullanılması sağlanmalıdır. Kullanıcı, üreticinin ve kurumun koyduğu kurallara uymalı ve tarihi geçmiş mermileri şarjöre koymamalıdır.

 

silahlarsilah